Atrakcje

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch cieszy się uznaniem wśród wielu turystów, a zatem jest bardzo oblegany. Żeby go zdobyć, niekoniecznie trzeba się jednak namęczyć. Podpowiemy Ci, jaki szlak na Kasprowy wybrać. Kasprowy Wierch to jeden z najpopularniejszych szczytów w Tatrach. Większość turystów wybiera go, bo na szczyt można wjechać kolejką linową, jednak sieć szlaków pieszych jest również spora. Do wyboru mamy szlaki z Kuźnic przez dolinę Gąsienicową, albo przez halę Kondratową. Jednak najkrótszy jest widokowy szlak z Kuźnic przez Myślenickie Turnie. Który szlak na Kasprowy Wierch wybrać? Podrzucimy Ci kilka fajnych wariantów szlaków o różnym stopniu trudności.

 https://plannawypad.pl/kasprowy-wierch-tatry

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska słynie nie tylko z pięknych widoków, ale także krokusów licznie występujących wiosną na tutejszych polanach. Jest to jedyne miejsce w polskiej części Tatr, gdzie można wprowadzać psy oraz jedno z dwóch dostępnych także dla rowerzystów. Najdalszym punktem, do którego mogą dotrzeć zarówno rowerzyści, jak i turyści z czworonogami, jest Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej.

Wędrówkę rozpoczynamy na Siwej Polanie, gdzie oprócz budki z biletami wstępu znajdują się kramy, postój dorożek oraz kolejki turystycznej Rakoń. Pojazdami możemy dostać się na polanę Huciska. Minąwszy szlaban, wyasfaltowaną drogą udajemy się w głąb doliny. Widoczne są tu stosunkowo liczne prywatne zabudowania. Z drogi obserwujemy krzyż przypominający o lądowaniu na Siwej Polanie śmigłowca ze św. Janem Pawłem II na pokładzie w czerwcu 1983 roku. Po minięciu ostatnich drewnianych budynków wkraczamy w las. Na jego skraju, po prawej stronie, widoczna jest tablica informująca, że znajdujemy się nie tylko na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, ale także Wspólnoty Leśnej Uprawnionych 8 Wsi z siedzibą w Witowie. Po lewej natomiast widzimy wylot szlaku prowadzącego z Doliny Lejowej skrajem Siwej Polany. Asfaltowa droga biegnie dalej. Ze względu na to, że jeżdżą nią bryczki oraz kolejka, należy zachować ostrożność. 

https://www.zakopane.pl/strefa-turystyczna/turystyka/wycieczki-gorskie-latem/szlaki-lato/dolina-chocholowska